Łosoś wydrukowany w 3D na drukarce Stratasys J750

Łosoś z… drukarki 3D

Nie, tytuł jest prawidłowy :). Skoro podobno można na nich wydrukować wszystko, to dlaczego nie model łososia? Co prawda ktoś, kto chciałby go posmakować mógłby sobie połamać zęby (a jeśli ktoś już by go ugryzł, to raczej na zdrowie by mu to nie wyszło). Nie mniej jednak jako realistyczny model np. do celów marketingowych jest idealny – nie psuje się, zawsze świetnie wygląda i nie generuje zapachu, którego niektórzy mogą nie lubić.

Rzeczony łosoś został wydrukowany na maszynie, którą ja osobiście nazywam „spełniaczem marzeń” – Stratasys J750. Ale po kolei.

Gdy pewnego razu zgłosił się do nas klient z potrzebą sporządzenia modelu 3D ryby, pomyśleliśmy, że na takie zlecenie czekaliśmy. Po pierwsze, jest to pewnego rodzaju wyzwanie, a wyzwania bardzo lubimy. Po drugie, trafiło nam się coś, co po zrealizowaniu z pewnością wywoła efekt WOW u niejednej osoby. Do roboty trzeba było zaprząc jedno z najcięższych „dział” firmy Stratasys – system drukujacy J750. Jest to jedna z drukarek pracujących w technologii PolyJet. Co więc czyni ją wyjątkową? Otóż Stratasys J750 potrafi drukować w pełni kolorowe modele 3D, korzystając z pełnej palety barw CMYK – tej samej, którą znamy z tradycyjnego druku 2D. Jest więc w stanie wykonywać złożone modele z niesamowitą precyzją charakteryzującą PolyJet, w milionach kolorów.

Poniżej krótki filmik z bohaterem dzisiejszego wpisu i kilka zdjęć na dokładkę :).

Łosoś wydrukowany w 3D Łosoś wydrukowany w 3D Łosoś wydrukowany w 3D

Jeden komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *