Stratasys zostanie dystrybutorem Desktop Metal

Stratasys zostanie dystrybutorem rozwiązań Desktop Metal – biurowych drukarek 3D drukujących metalem

Metoda przejmowania mniejszych firm przez te większe, lub inwestowania w nie jest znana od wielu, wielu lat, w praktycznie każdej dziedzinie biznesu. Tak też rozpoczęła się współpraca lidera branży addtywnej produkcji – marki Stratasys oraz Desktop Metal – firmy która pragnęła zrewolucjonizować rynek poprzez wprowadzenie drukarek 3D, wykonujących część z… metalu. Jak donosi samo Stratasys, firmy właśnie zdecydowały się na znaczące rozszerzenie swojej współpracy.

Desktop Metal Studio System to zapowiadane na wrzesień tego roku (2017) innowacyjne urządzenie potrafiące samodzielnie drukować od początku do końca metalowe części. Urządzenie ma być w pełni przyjazne biurom, nie będzie więc konieczności angażowania dodatkowych pomieszczeń czy wręcz hal produkcyjnych, jakie do tej pory kojarzyły się z produkcją metalowych części. Według zapowiedzi producenta, drukarkę bez problemu będziemy mogli ustawić obok naszego miejsca pracy. Desktop Metal Studio System ma zachęcać nawet niewielkie firmy nie tylko swoją specyfiką stworzoną do pracy w biurze, ale także (a może przede wszystkim) ceną – zarówno zakupu jak i późniejszej eksploatacji. Dzięki temu rozwiązania druku 3D z metalu przestaną być domeną jedynie wielkich korporacji dysponujących ogromnym budżetem.

Obie firmy ogłosiły na zakończonych niedawno targach RAPID+TCT współpracę w zakresie dystrybucji nowego urządzenia Desktop Metal. Firma będzie mogła korzystać z dużej sieci dystrybutorów Stratasys, zwiększając dzięki temu dostępność swojego produktu i popularyzując go wśród klientów.

Niejako impulsem do rozszerzenia współpracy, było bardzo udane wprowadzenie na rynek produktów Stratasys z serii F123 drukujących w technologii FDM – urządzeń także stworzonym do pracy w biurach. Obie firmy uważają, że komplementarny charakter obu systemów pozwoli ich klientom na świadczenie bardziej kompleksowych usług, szybciej i bez wychodzenia z biura. Bez wątpienia połączenie szybkiego druku elementów z tworzyw sztucznych oraz z metalu ma ogromny potencjał i mnóstwo zastosowań.

 

„Stratasys zawsze skupiało sie na dostarczaniu swoim klientom innowacyjnych i skutecznych rozwiązań w dziedzinie druku 3D, bazujących na naszych technologiach FDM i PolyJet. Nasze rozwiązania umożliwiające szybkie prototypowanie i wytwarzanie narzędzi są obecnie używane przez klientów na całym świecie, w wielu branżach takich jak motoryzacja, lotnictwo, medycyna czy edukacja. Jako jeden z pierwszych inwestorów w Desktop Metal, wychodzimy na przeciw klientom poszukującym dodatkowych sposobów włączenia metalu do ich projektów i procesów produkcyjnych. Dzisiejsze ogłoszenie [o współpracy – red.] jest ważnym krokiem naprzód, umożliwiającym producentom i inżynierom na całym świecie przyspieszyć projektowanie i rozwój produktów poprzez wytwarzanie zarówno plastikowych jak i metalowych części.” – Ilan Levin, Stratasys, CEO

[Źródło: Stratasys, tctmagazine]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *