Magiczne zdjęcie - pomysł na prezent

Pomysł na kreatywny prezent, oczywiście wydrukowany w 3D :)

Wszyscy wiemy, że kupowanie prezentów to dość kłopotliwy temat. Czasami oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy doskonale wiemy co dać, jednak najczęściej, gdy zbliża się już okazja na wręczenie upominku, mamy w głowie pustkę. Prezenty możemy podzielić na praktyczne, oraz drobiazgi, które najczęściej lądują gdzieś na półce lub – to ten gorszy scenariusz – zapomniane w głębokiej szufladzie, w piwnicy, przykryte kompletem opon zimowych.

Ciekawym pomysłem, szczególnie dla osób bliskich są zawsze prezenty oddające emocje. Może to być np. wspólna fotografia z wakacji, grilla, imprezy czy zwykłego spaceru, który z jakiegoś powodu zapadł nam w pamięć. Problem jednak w tym, że podarowanie zwykłego zdjęcia w ramce jest, delikatnie mówiąc, oklepane. Wydrukowanie plakatu czy innego wielkoformatowego ustrojstwa? Kłopotliwe, bo gdzieś to cholerstwo trzeba powiesić, żeby nie zrobić darczyńcy przykrości, a tak się składa, że wymyślony przez nas plakat niekoniecznie będzie się dobrze komponował z czyimś wnętrzem. W takim razie podsumujmy – zdjęcie jest ok, ale do oryginalnych nie należy, z kolei inne formy jego prezentacji mogą się okazać kłopotliwe dla obdarowanej osoby. A co, jeśli można wykonać fotografię w niewielkim rozmiarze, ale w bardzo oryginalnym wydaniu?

Wszyscy na pewno kojarzycie pojęcie płaskorzeźby. Wyryta w drewnie, kamieniu lub innym surowcu przedstawia wypukłą scenę, jednak bez pełnej trójwymiarowości. Druk 3D otwiera nam możliwość wykonania takiej właśnie płaskorzeźby, z niemal każdego zdjęcia, w sposób niemal automatyczny. Oczywiście oprogramowanie, które to potrafi swoje kosztuje, ale od czego są firmy świadczące profesjonalne usługi druku 3d, jak np. my :). No dobrze, ale czy płaskorzeźba jest na rzeczywiście ciekawym prezentem? Sama w sobie może nie, ale ta nasza ma w sobie odrobinę magii. Wydruk wykonany w technologii PolyJet ze stosunkowo cienkiego ale sztywnego, półprzezroczystego materiału, wygląda właśnie jak rzeźba, ale gdy skierujemy go pod silne źródło światła (np. okno w słoneczny dzień, lampka, żyrandol), naszym oczom ukaże się nie zbiór losowych kresek, z których ciężko coś rozróżnić, ale fotografia, co prawda monochromatyczna, ale ze wszystkimi szczegółami, przejściami tonalnymi, światłami oraz cieniami. W zależności od koloru użytego materiału, możemy uzyskać efekt zbliżony do zdjęcia czarno białego (jednak idealnej czerni i bieli niestety nie da się uzyskać) lub np. do sepii. Powstaje nam z tego pamiątka, która na pierwszy rzut oka nie przedstawia zbyt wiele, jednak pod światło zamienia się ona w przywołujące wspomnienia zdjęcie.

Magiczne zdjęcie

Magiczne zdjęcie

Poza zdjęciami, które zamieściliśmy w artykule, możecie także zobaczyć krótki filmik prezentujący „na żywo” zmianę płaskorzeźby w zdjęcie. Prezentowana przez nas forma jest najprostszą z możliwych. Osoby kreatywne, lubiące majsterkowanie mogą jednak zrobić dla takiej fotografii ramkę z podświetleniem, np. z pasków LED, które można włączać lub wyłączać i w ten sposób uniezależnić prezent od zewnętrznego źródła światła.

Taką pamiątkę, rzecz jasna, możecie wykonać u nas. Cała procedura jest banalnie prosta – wysyłacie nam zdjęcie w dowolnym formacie (poza RAWami) oraz docelowy rozmiar po wydruku (np. na ten adres: info@prosolutions.pl). Nic więcej nie musicie robić – dostajecie wycenę, a po akceptacji w ciągu 2-3 dni gotowy wydruk znajdzie się pod Waszymi drzwiami :). Oczywiście można się z nami skontaktować także przez formularz na tej stronie.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *